ОУ „Мати Болгария“ отбеляза Деня на ученическото самоуправление. Представители на Ученическия съвет поеха управлението като директор, заместник-директори и педагогически специалисти, докато ученици от 5. -7. клас влязоха с ентусиазъм в ролята на преподаватели по учебни предмети. Инициативата превърна учебния ден в истински празник на отговорността и показа, че младите хора притежават потенциал за истински лидери.